Logo sl.masculineguide.com

Od Gospodinje Do Rally Racing Trailblazerja Je Renee Brinkerhoff V Solzah

Anonim

Renee Brinkerhoff je 61-letna mati štirih otrok, iskalka vznemirjenja in ljubiteljska dirkaška voznica. Odkar je pri 17 letih pridobil modificiranega VW Beetlea, si Renee sam predpisuje avtomobilsko matico. Po 35 letih sanjarjenja o dirkah je Renee pri 55 letih končno ugriznila kroglo in se odločila, da se bo resno ukvarjala s svojo zadržano strastjo.

Image
Image

Najprej je Renee našel pravi avto: Porsche 356Outlaw iz leta 1956 (če bi le imeli vsi to srečo, da bi našli tako popolnega kolega). Da bi dokazala sebi in drugim, da je bila iskrena v svojih ambicijah, se je Renee prijavila na tekmovanje v mehiški LCarrerPanamericanrally. Po treningu z dirkalnimi inštruktorji in skupnem avtomobilu na tekmovanju 2012 se je Renee kot revni dirkaški "prvenec" odločila za reli 2013.

Da bi se pripravili na dirko, je bil model 356 zdrobljen in predelan v tekmovalno dirkalno orožje. Na zunaj je bil še vedno klasične oblike, pod pločevino pa 2,0-litrski štirivaljni bokser, dvojni weber karboratorji, diferencial z omejenim drsenjem, petstopenjski ročni menjalnik, zadnje vzmetenje, pridobljeno iz 911, štirikolesne kolutne zavore, kletka in 80-litrska gorivna celica.

Image
Image

Zadovoljna z gradnjo, je Renee vstopila v LCarrerPanamerica 2013, ko je pričakovala, da bo dogodek uporabila kot svojo dirkaško šolo. Če bi rekli, da se je hitro naučila, bi bilo hudo podcenjevanje. Ob podpori dirkaške ekipe za začetnike (Valkyrie Racing) in prekaljenega navigatorja se je Renee v zgodovino vpisala kot ženska in se uvrstila na prvo mesto v svojem razredu. Naslednje leto je Renee v svojem razredu zasedla drugo mesto in skupno 14. mesto (v tem letu je bila edina ženska). Po intenzivnih mehanskih in psiholoških ovirah je Renee leta 2015 dosegla še drugo mesto v razredu.

Zagon se ni upočasnil: Renee in njena dirkaška ekipa so lačnejše kot še nikoli prej. Valkyrie Racing se zdaj podaja na 356 svetovno reli turnejo, ki bo njeno dirko 356in šestih relijih na vseh sedmih celinah. Na prvi dirki, ki se je končala oktobra lani, je Renee zmagala v svojem razredu na LCarrerPanamericana. Njen naslednji izziv je avstralski TargTasmanithis, ki prihaja aprila 2018.

Renne Brinkerhoff je naša gospodinja, od gospodinje do rallya. Lahko ste prepričani, da bomo spremljali njene čezcelinske dogodivščine - tudi vi bi morali.